зароботок на брекетах из листьев

Заробіток на листі: брекети і компост

Як це не дивно, але заробляти можна практично на чому завгодно. Наприклад, на лисі, якого восени у нас під ногами валяється безліч. Мабуть, це найбільш оригінальна і доступна бізнес-ідея, на якій ви можете зупинитися і розглянути ці варіанти заробітку докладніше.

Брикети з опалого листя

В одному з британських міст придумали опале листя пресувати в брикети і використовувати їх як дрова – для опалення будинків. Звичайно, навряд чи вдасться повністю опалювати великий приватний будинок пресованої листям, але для невеликих печей, наприклад в альтанці або флігелі, а також для каміна такий варіант повинен підійти як не можна краще.

У листяного палива навіть є ряд переваг перед класичними дровами: брикети з листя підпалюються моментально, немає необхідності в розпалюванні; в перерахунку на силу і час горіння важать листяні дрова в два рази менше; обсягу вони також займають куди менше – раз в десять, переносити їх легко; нарешті, листяні пресовані брикети виділяють значно меншу кількість диму в процесі згоряння.

Якщо ви зважитеся реалізувати саме цю бізнес-ідею, ви зможете не тільки заробити хороші гроші, але і внесете свій внесок в збереження екосистеми Землі. Адже всім звичні величезні димлячі купи із зібраних у дворах листя у багато разів сильніше забруднюють атмосферу, гублячи флору і мікрофауну, псують ґрунт, ніж брикети з листя, спалені в печі або каміні.

компост як бізнес

Компост з опалого листя

Ця бізнес-ідея, звичайно, не ноу-хау, проте сьогодні вона чомусь незаслужено забута.

Щоб опале листя перетворювалися в перегній якомога швидше, збирати бажано в дощову погоду або при великій вологості повітря. Все зібране листя необхідно укладати в спеціальні ящики з сітчастими або перфорованими стінками і дуже добре утрамбовувати, використовуючи вантажі.

Якщо додати до листя свіжу траву або інші рослини, то процес дозрівання перегною піде куди швидше. Для завершення процесу потрібно приблизно рік. Значить, коли ви наступної осені почнете збирати опале листя на нову партію перегною, партія з минулого року буде повністю готова до використання: для внесення в ґрунт – на грядки, для захисту квітників і чагарників на зиму.

Ще одне раціоналізаторську пропозицію – ці варіанти використання листя можна об’єднати, що ще більше підвищить рівень доходу. Головна перевага цього бізнесу – мінімальна (а найчастіше і взагалі нульова) вартість основної сировини.