Как обойтись без дорогой рекламы на стартовом этапе

Як обійтися без дорогої реклами на стартовому етапі

Оскільки наша справа – це бізнес з мінімальними вкладеннями, то тут мається на увазі відкриття малого бізнесу, в нашій термінології – підприємництва. У гігантів ринку є величезні рекламні бюджети, які доходять до десятків мільйонів в рік. Подібні компанії – монстри ринку, тому, природно, з ними неможливо конкурувати. Там цілі відділи займаються маркетингом і рекламою, а на самі рекламні матеріали витрачаються колосальні гроші.

У малому ж бізнесі добре працює принцип «з вуст в уста». Це коли про вас і ваш продукт / послуги інформація передається від людини до людини, так званим сарафанне радіо. Особливо добре сарафанне радіо працює в сфері надання послуг. Згадайте, скільки разів у вас в житті була ситуація, коли ви зверталися за рекомендацією друзів, знайомих або родичів до перукаря, стоматолога чи фахівця з ремонту. Здається, це відбувалося десятки разів. Ось і скористайтеся перевіреним способом.

Отже, ось кілька способів скорочення витрат на рекламу в невеликому бізнесі.

1. Повідомте про зміни у своєму житті друзів і знайомих. Після того як ваш проект запущений, повідомте ваше оточення, що відтепер ви продаєте певні товари або надаєте конкретні послуги. Адже саме знайомі і друзі часто стають першими клієнтами.

2. Активно рекламуйте себе через інтернет. Група в соціальних мережах або публічна сторінка – кращий варіант для починаючого підприємця. Рекламуйте себе в мережі, розкручуйте свій особистий бренд.

3. Створіть хороші рекламні оголошення. Якщо ваш бізнес прив’язаний до певного місця (магазин, перукарня, автомийка або шиномонтаж), то зробіть хороші рекламні оголошення що продають / чіпляють текстом і помітним заголовком.