Walken: Посібник до гри. Отримай крипту без вкладень

Walken: Посібник до гри. Отримай крипту без вкладень

Покрокове керівництво про те, як грати та заробляти з Walken. У цій статті розповім, як користуватися програмою Walken на iOS та Android.

Зверніть увагу, що Walken на даний момент знаходиться на стадії бета-тестування для iOS та Android. Функції та конфігурації ігрового балансу, описані нижче, ще не доопрацьовані та можуть бути змінені в міру наближення офіційного релізу та отримання відгуків від нашої спільноти. Це керівництво покликане дати вам повне уявлення про поточний ігровий процес та механіку заробітку.

Що таке програма Walken?

Walken – це NFT-гра на блокчейні, з якою можна ходити, бігати і заробляти, і яка поєднує спорт і NFT, приділяючи особливу увагу природному прагненню – ходити і рухатися. Гуляючи в реальному житті, гравці заробляють Геми (Gems), за допомогою яких покращують своїх ігрових персонажів — Катлетов, та змагаються за виграші в токенах $WLKN. У свою чергу, токени можна використовувати для підвищення рівня та характеристик Катлет, або для покупки NFT-предметів на Маркетплейсі, щоб отримувати додаткові очки характеристик і вигравати більше змагань. В даний час команда Walken працює над додаванням додаткових способів використання токенів (таких як схрещування, турніри тощо), щоб покращити ігровий процес та дати гравцям можливість заробляти ще більше.

Огляд геймплею Walken

Геймплей зосереджений на покращенні ваших вихованців, Катлетів, та участі з ними у змаганнях, нагорода за перемогу в яких – токени $WLKN. Кроки, пройдені у реальному житті, конвертуються в Геми, внутрішньо ігрову валюту, яку можна витратити на підвищення рівня своїх вихованців. З кожним підвищенням рівня Катлета зростають і його характеристики – сила (Strength), швидкість (Speed) та витривалість (Stamina). Таким чином, чим більше гравець ходить у реальному житті, тим краще стають характеристики Катлета, і тим частіше він перемагає у змаганнях, заробляючи ще більше $WLKN у довгостроковій перспективі.

Токеноміка та розподіл $WLKN

Токеноміка Walken підживлюється тільки одним токеном, токеном $WLKN, пропозиція якого обмежена, і він торгуватиметься на біржах. Отже, на його ціну впливає низка факторів, найбільш значущою з яких є поведінка гравців. Ігровий процес Walken сам по собі визначає найкращу стратегію для досягнення успіху гравцями: грайте, заробляйте та реінвестуйте токени $WLKN у гру (купуючи Катлетов та екіпірування на маркетплейсі, що у свою чергу, веде до подальшого підвищення доходів), щоб максимізувати свою прибутковість.

Більш того, ігровий баланс побудований так, що постійний розвиток ваших вихованців та придбання більшої кількості Катлетів стають єдиним способом продовжувати заробляти в умовах висококонкурентного ринку, враховуючи, що велика кількість гравців постійно реінвестують у гру, щоби більше перемагати і заробляти.

Як створити обліковий запис у Walken?

На даний момент програма Walken доступна для завантаження в AppStore для IOS та Google Play для Android

Після того, як ви завантажили та встановили програму, виберіть метод входу та перейдіть до створення нового крипто-гаманця. Обов’язково запишіть секретну фразу (сид-фразу) для відновлення, що складається з 12 слів, та збережіть її.

 • Навіщо користувачам потрібна фраза-пароль?

Ця фраза необхідна для відновлення доступу до гаманця, якщо користувач перевстановлює програму або входить до свого облікового запису на новому пристрої. Також, за допомогою цієї фрази користувачі можуть відновити свій гаманець на будь-якому сумісному гаманці з Solana (Phantom, Trust і т.д.).

Як створити обліковий запис у Walken?

Якщо ви її втратите – доступ до гаманця і всього, що на ньому зберігається, буде втрачено назавжди!

Тому запишіть її фізично та збережіть там, де тільки у вас буде доступ. Не піддавайтесь спокусі зробити скріншот або зберегти слова на телефоні. Ця фраза – ключ до вашого гаманця і майбутніх активів, так що поставтеся до неї серйозно! І НІКОМУ НІКОЛИ НЕ ДАВАЙТЕ СІД-ФРАЗУ!

Тепер, коли ви створили гаманець, настав час познайомитись із вашим першим Катлетом. Кожен гравець отримує одного безкоштовного Катлета 0-го рівня, згенерованого випадковим чином із набору генів. І після знайомства зі своїм вихованцем ви, нарешті, готові грати та заробляти!

Чому у грі три гаманці?

У грі є три гаманці: синій, золотисто-оранжевий та фіолетовий, кожен виконує важливу функцію.

 • Синій гаманець використовується для Гемов (Gems), внутрішньо ігрової софт-валюти.
 • Помаранчевий зберігає ваші токени $WLKN.
 • Фіолетовий потрібен для зберігання SOL, нативного токена мережі Solana, де працює Walken. В даний час SOL використовуються для сплати трансакційних зборів.
Чому у грі три гаманці?

Доступ до всіх гаманців можна отримати на екрані гаманця (Wallet, з навігаційної панелі в нижній частині екрана), щоб перевірити поточний баланс Гемів, токенів і SOL, а також переглянути всі транзакції для кожної валюти.

Що таке Gem?

Gems, геми, або дорогоцінне каміння – це внутрішньо ігрова софт-валюта, що закропляється ходьбою та бігом у реальному житті. Вони використовуються для заповнення індикатора рівня Катлета.

1 Гем = 1000 кроків

Порада: якщо ви виконаєте щоденну мету в 10 000 кроків, то ви отримаєте 5 додаткових Гемів!

Що таке $WLKN?

$WLKN – це криптовалютний токен, який можна заробляти у змаганнях або купувати різними способами. $WLKN використовуються як для підвищення рівня Катлетів, так і для торгівлі на Маркетплейсі – з метою купівлі та продажу різних NFT-предметів та Катлетів. Крім цього $WLKN можна буде стейкати, щоб отримувати ще більше прибутковості та різні інші плюшки. Далі для токенів будуть додані інші корисні функції, такі як турніри, обмежені за часом події і т.д.

Щоб заробляти більше — найкраще реінвестувати свої $WLKN: підвищуйте рівень своїх Катлетів, щоб вступати до ліг вищого рівня та отримувати ще вищі нагороди, і купуйте предмети, щоб підвищити його характеристики.

Що таке статистика?

Кроки, пройдені гравцем у реальному житті, є фундаментом гри. Точну інформацію про кроки гравця, пройдену відстань та отримані Гемах за сьогоднішній день та за попередні 7 днів можна знайти на екрані статистики (його можна вибрати в панелі навігації внизу екрана).

Що таке статистика?

Хто такі катлети?

Катлети – це внутрішньоігрові NFT-персонажі, які беруть участь у змаганнях, їх можна розвивати та схрещувати. Назва, як ви могли вже здогадатися, вийшло з двох слів: Cat + Athlete (Кіт + Атлет), що натякає як на милий зовнішній вигляд, так і на здатність до бігу. Кожен Катлет генерується з унікального набору генів, які визначають його зовнішній вигляд, характеристики та рідкість. Значення кожної з характеристик суттєво впливають на шанс перемогти у тій чи іншій біговій дисципліні.

Хто такі катлети?

Кожен Катлет має 6 генів (частин тіла):

 • хвіст;
 • тіло;
 • вуха;
 • довкілля;
 • колір;
 • мордочка.

Кожному гену присвоюються окуляри показників і в кожного їх своя рідкість, що визначає максимальні показники для Катлета та її рідкість (Rarity). Існує 5 категорій рідкості Катлетів, генів та NFT-предметів:

 • поширений (common);
 • незвичайний (uncommon);
 • рідкісний (rarity);
 • епічний (epic);
 • Легенда (legendary).

Рідкісність вашого вихованця визначається найрідкіснішим із його генів.

Рідкісність визначає запас енергії катлетів: у рідкісних, епічних і легендарних катлетів більше пул енергії, ніж у звичайних і незвичайних.

Що являють собою характеристики Катлетов?

Є три основні статті або характеристики, якими володіє кожен Катлет: сила (strength), швидкість (speed) та витривалість (stamina). Набори генів, що формують характеристики, випадкові та унікальні, а також є генетично зумовлені максимуми витривалості, сили та швидкості.

Що являють собою характеристики Катлетов?

Характеристики Катлета зростають з кожним підвищенням рівня на 10% від їхнього потенційного максимуму. Понад те, предмети з Маркетплейса також покращують характеристики. Тож завжди є куди розвиватися!

Як підвищити рівень Катлета?

По-перше, використовуйте Геми, щоб заповнити смугу прогресу рівня вашого Катлета:

 • Перейдіть на вкладку Катлети (на панелі навігації в нижній частині екрана);
 • Виберіть Катлета, рівень якого хочете підвищити;
 • Прокрутіть вниз до індикатора рівня;
 • Натисніть кнопку «+» і виберіть кількість Гемів, яку потрібно додати в прогрес-бар.
Як підвищити рівень Катлета?

Як тільки прогрес-бар із Гемами буде заповнений, кнопка «+» стане помаранчевою зі стрілкою вгору. Ви можете натиснути її, якщо у вас є достатня кількість $WLKN, щоб підвищити рівень.

Зауважте, що транзакції в блокчейні (такі як підвищення рівня, купівля та продаж предметів) іноді можуть вимагати більше часу для обробки.

Що таке змагання в Walken?

Катлети змагаються у бігових дисциплінах, щоб вигравати токени $WLKN. Змагання відбуваються у 6 лігах. Для кожної ліги існує мінімальний початковий рівень Катлета, і що вища ліга, то вищі нагороди за перемогу. Усі Катлети можуть брати участь у першій лізі. Для входу до другої ліги у ігрового персонажа має бути як мінімум другий, для третьої — 4, для четвертої — 6, для п’ятої — 8, а у 6 лізі змагаються лише Катлети 10 рівня. Таким чином, гравцям потрібно безперервно покращувати своїх Катлетів, щоб підніматися у вищі ліги та заробляти ще більше $WLKN.

Що таке змагання в Walken?

У кожній лізі є три бігові дисципліни: спринт (sprint), марафон (marathon) та міський біг (urban running). На кожен забіг витрачається одне очко енергії, яке згодом відновлюється. Кожен параметр характеристик Катлета впливає шанси на перемогу у тій чи іншій біговій дисципліні. Швидкість відіграє головну роль для перемоги у спринтах, сила – у міському бігу, витривалість – у марафонах.

Після вибору Катлета та дисципліни алгоритми Walken швидко знаходять суперника рівного рівня серед інших гравців, після чого починається забіг.

Як змагатись в Walken?

 • Натисніть «Змагання» (Competitions) на панелі навігації у програмі;
 • Виберіть лігу, в якій буд е змагатися ваш вихованець;
 • Виберіть дисципліну у лізі;
 • Виберіть Катлета для участі у забігу;
 • Зачекайте, поки алгоритми знайдуть суперника. Як тільки його буде знайдено, змагання розпочнеться автоматично.
 • Якщо Катлет виграє забіг, вам залишиться тільки натиснути кнопку, щоб отримати винагороду. Якщо ж ви програли – нічого страшного, спробуйте наступного разу!
Як змагатись в Walken?

Поради:

 • Змагайтеся у найвищій лізі, доступній для Катлета, щоб заробити якнайбільше $WLKN.
 • Виберіть дисципліну, в якій ваш Катлет має найвищі шанси на перемогу, ґрунтуючись на найвищих його характеристиках, щоб грати на повну силу.
 • Також ви можете пошукати на Маркетплейс предмети, які можуть поліпшити потрібні вам характеристики.

Що таке Маркетплейс?

Як ви вже могли помітити, на панелі навігації в нижній частині екрана є вкладка Маркетплейса, на якому відбувається вся торгівля. Тут гравці можуть купувати або продавати різні NFT-предмети, включаючи одяг, взуття та аксесуари, а також самих Катлетів.

Що таке Маркетплейс в Walken?

Предмети на Маркетплейсі розрізняються за рідкістю та додатковими очками для характеристик, що надаються вашим улюбленцям. Кожен предмет із категорій футболок, головних уборів, кросівок, шортів, аксесуарів та артефактів підвищує характеристики Катлета, додаючи певну кількість очок сили, швидкості чи витривалості. Використовуйте фільтри за категоріями або характеристиками, щоб швидко знайти потрібний товар.

Щоб купити товар:

 • натисніть на вибраний елемент;
 • натисніть кнопку «Купити зараз» (Buy Now);
 • якщо у вас достатньо токенів $WLKN для покупки, предмет потрапить прямо у ваш інвентар .

Щоб використати куплений товар:

 • перейдіть на вкладку Катлетов та виберіть потрібне;
 • прокрутіть вниз і торкніться слота з категорією предметів, які ви хочете надіти на вибраного вихованця;
 • виберіть один із доступних предметів та натисніть «Зберегти спорядження».