цветочный бизнес

Квітковий бізнес

Багато хто думає, що квітковий бізнес – це гарний бізнес з приємним запахом. Крім того, він має не погану рентабельність – націнка на квіти може доходити до 300%. Причому для початку торгівлі квітами не потрібен великий стартовий капітал.

Однак торгівля квітами, як і будь-який інший бізнес, вимагає складання певного плану дій – значить, вам доведеться скласти бізнес-план, в якому варто врахувати витрати і очікуваний прибуток.

Можна, звичайно, купити готовий квітковий бізнес. Але якщо ви вирішили почати квітковий бізнес з нуля, то існує кілька варіантів торгівлі квітами.

Намет

Для початку можна орендувати намет на ринку, біля кінцевої зупинки транспорту або біля станції метро. Розташувати вашу торгову точку можна і просто на вулиці, але поруч із жвавим перехрестям, супермаркетом або великим громадською установою. Непогане місце для квіткової намети і там, де є безліч офісів або розташований офісний центр.

Запам’ятайте головне – ваш товар швидкопсувний, тому до питання закупівлі слід підходити обережно. Рекомендується закупівлі робити щодня або через день. Асортимент краще скласти з троянд – це, як показує практика, найбільш популярна квітка – і ще кілька ходових позицій.

квітковий магазин бізнес

Магазин

Як і в будь-якому бізнесі, спочатку необхідно скласти бізнес-план квіткового магазину. Невеликий квітковий магазин найкраще розташувати в якомусь людом місці, наприклад в торговому центрі. Завдяки тому, що в магазині набагато більше торгової площі, ніж в наметі, можна істотно розширити асортимент квітів, а з ними і прибуток. Також магазин зручніше взимку – вам не доведеться боятися, що квіти замерзнуть і ви понесете збитки. Хоча, звичайно, магазин обійдеться набагато дорожче: оренда, опалення, електрика, охорона …

Правда, дохід можна збільшити за рахунок упаковки букетів і продажу супутніх товарів. Ними можуть стати рослини в горщиках, самі горщики, вази і різного роду сувеніри та листівки.

Флористичний салон

Найбільш широкі можливості в квітковому бізнесі відкриваються перед власником флористичного салону. Флористичний салон обов’язково повинен розташовуватися в людному місці, краще в центрі міста. У салоні можна значно розширити асортимент, а значить, збільшиться і прибуток. Якщо салон розташований в хорошому місці і пропонує ексклюзивні послуги, його денна виручка може скласти до 1-2 тисяч доларів в еквіваленті.

Щоб відкрити флористичний салон, потрібно приміщення площею не менше 50 квадратних метрів – це мінімальна площа для розміщення невеликого складу і торгового залу. І врахуйте, що для зберігання квітів потрібне спеціальне обладнання та відповідні умови. Як устаткування підійде промисловий холодильник. У ньому будуть зберігатися свіжі квіти, а торговий зал для підтримки оптимальної температури слід обладнати потужним кондиціонером. У торговому залі повинно бути необхідне офісне обладнання – полки, стелажі, стіл для складання композицій.

квітковий бізнес

І природно, що у флористичному салоні повинен бути професійний флорист. Обладнати його робоче місце і закупити спеціальні матеріали (упаковка, стрічки, прикраси, блискітки, основи для композицій – кошики, вази …) – це теж вельми немаленькі суми. А без флориста домогтися успіху в квітковому бізнесі складно, до того ж професіонал потребують значну зарплату.

Так що добра вам порада: якщо хочете розбиратися у всіх нюансах бізнесу і тримати під контролем якість послуг, то вам краще закінчити курси флористів особисто.

Ще один плюс квіткового салону – на відміну від невеликого повільйону, у вас є всі шанси обзавестися солідними корпоративними клієнтами. Оформивши один корпоративний банкет або виконавши замовлення букетів на всю корпорацію (наприклад, до 8 березня), ви можете отримати прибуток, який можна порівняти з тижневим або навіть місячним доходом салону.

Власнику флористичного бутика легко і просто налагодити співпрацю з фірмами, які займаються організацією різних свят, а також з весільними салонами. Так як квітковий бізнес апріорі має сезонний характер, подібна співпраця може істотно виручити вас в міжсезоння, коли «масовка» вже пройшла.

квітковий бізнес як почати

Інтернет магазин

В тренді зараз всілякі інтернет-магазини – люди все більше звикають шукати товар спочатку в мережі, а потім його вже замовляти і отримувати. Тому інтернет-магазин стане для вас ще одним каналом продажів, а також ресурсом для їх збільшення. Організація сайту в даний час обійдеться вам в суму еквівалентну приблизно $ 1000.. На додаток до існуючого квітковому салону інтернет-магазин доведеться дуже до речі, до того ж сайт послужить рекламою вашого бізнесу, якщо ви розмістите там приклади робіт вашого флориста.