Бизнес без вложений

Бізнес без вкладень і стартового капіталу

Найголовніша вигода при відкритті бізнесу без стартового капіталу – це економія на вкладеннях, а значить – набагато менший ризик.

При початку своєї справи без залучення значного капіталу можна дати декілька практичних рекомендацій людині, що вирішила ризикнути і повністю змінити рід діяльності і звичне життя.

1. Побудьте в повній тиші кілька годин, взявши папір і ручку. Напишіть на аркуші, який у вас є досвід, знання, вміння, навички. Детально. Це допоможе вам визначити і вирішити, що ви миєте дати людям і чи заплатять вони за це. Пишіть все докладно, з прикладами і успіхами, яких вам вдалося досягти завдяки вашим знанням, умінням і досвіду. Наприклад, ви вмієте добре готувати або професійно розбираєтеся в кімнатних квітах, автомобілях і так далі. Ваш список повинен містити не менше 20 пунктів.

2. Зосередьтеся і подумайте, до чого з перерахованого у вас лежить душа, а також для якого виду діяльності у вас є найбільша кількість ресурсів. Наприклад, якщо ви вирішили зайнятися ремонтом автомобілів і установкою сигналізації на них, наявність приміщення для роботи, необхідне обладнання і ваші друзі, яким потрібна ця послуга, – це і є ваш дуже цінний ресурс.

3. Визначившись з предметом бізнесу, слід скласти бізнес-план. Перед початком свого проекту Ви можете зробити опис: докладно розпишіть ваші послуги, способи знаходження клієнтів, прейскурант, приблизні суми виручки, прибутку і витрат на організацію своєї справи. Якщо приділити складанню такого детального плану кілька днів, то в подальшому це заощадить вам гроші і час. Плюс, як показує практика, при наявності системного підходу розвиток вашого бізнесу буде відбуватися набагато швидше.

4. Почніть з продажів ваших послуг – адже відкриваючи бізнес без вкладень, ви не маєте значної суми на рекламу. Найкраще зайнятися прямими продажами, тобто пропонувати свої послуги самостійно. Для збільшення ефекту можна дати оголошення в безкоштовні газети і розмістити інформацію на місцевих інтернет-форумах або сайтах. Одночасно з цим повідомте всіх своїх знайомих і колег, в загальному, як прийнято говорити, все своє оточення, що відтепер ви надаєте послуги в сфері ремонту автомобілів, установки і налаштування сигналізації.

5. Якщо є можливість, залучіть в свій проект партнера. Хоча багато починаючих підприємців думають, що це дуже поганий варіант, так як заробітки доведеться ділити на двох. Але практика показує, що удвох (утрьох) справа піде набагато швидше, і якщо ви правильно розподілите функції кожного і майбутні частки в бізнесі, то в перспективі заробите набагато більше, ніж поодинці.