Бизнес без начального капитала

Бізнес без початкового капіталу. Загальні принципи

У вас є бажання розпочати бізнес, але початкового капіталу, на жаль, немає? Ця ситуація знайома багатьом молодим і не дуже потенційним підприємцям. Чи дійсно можна почати бізнес, не маючи грошей? Практика показує, що це цілком реально, хоча витрати на зв’язок, транспорт та інші накладні витрати на початковому етапі все одно доведеться відшкодовувати з власної кишені. Але суму такого порядку можна вважати похибкою при розрахунках, якщо починати як популярний, настільки і витратний бізнес, як відкриття магазину, закусочної або кафе.

Отже, з чого ж почати бізнес без початкового капіталу?

За статистикою, з 100 новостворених малих підприємств протягом року на плаву залишаються тільки 10%, тому ризики опинитися в боргах після невдалого старту досить високі. Але якщо майже нічого не вкладаєш, майже нічого не втратиш. Головне – генерувати ідею, реалізація якої не потребує значних капіталовкладень. Інша обов’язково умова – пристрасне бажання підприємця перетворити ідею в відчувається руками прибуток. Третє – холоднокровно розглядати і приймати будь-який варіант розвитку подій. Тому що ланцюжок “люблю книги – хочу власний книжковий магазин – піду шукати гроші на його відкриття” в даному випадку не спрацює. Ви можете організувати бізнес з розповсюдження рекламних матеріалів, а на виручену прибуток – з часом відкрити книгарню. Але як же заробити достатній прибуток? А ось тут все залежить від вашої завзятості і мислення.

Один з основних варіантів не витратного старту – виконувати роботи по передоплаті. Схема геніально проста: ви знаходите клієнта, укладаєте з ним договір \ контракт, записуєте в договорі в числі інших обов’язкових умов передоплату від 25 до 50% і після перерахування грошей починаєте закуповувати все необхідне для виконання робіт. Це схоже на старий добрий спосіб видобутку грошей у важкі часи, коли, купивши газету з розділами “Продам” і “Куплю”, люди вишукували задовольняють обидві сторони варіанти, а різниця між продам і куплю була власне заробітком посередника. Цей елементарний метод все ще себе не вичерпав, і якщо у вас є небагато часу і завзятості, ви можете непогано заробити на різниці цін, використовуючи замість газети – інтернет.

Можна пропонувати майбутнім підрядникам виконання робіт за наступні послуги в сфері вашої діяльності. Якщо ви починаючий підприємець в сфері реклами, то спробуйте переконати кілька дрібних друкарень друкувати свої матеріали за півроку реклами їх послуг в ваших виданнях. Але в даному випадку вельми велику роль відіграють ваші комунікативні здібності – вміння вести переговори, йти на компроміси і пропонувати неординарні рішення проблеми. Хоча, як показує практика, в екстремальних умов деякі люди укладають такі угоди, які згодом стають угодами століття. Але ж повна відсутність грошей і загроза зриву контракту якраз і є екстремальні умови.

Досить часто успіху добиваються власники унікальних знань і технологій, які є їх генераторами або розробниками. У цьому випадку важливо правильно просунути свою бізнес-ідею, а інвестори самі знайдуться. А якщо ні, то можна звернутися в спеціальні центри підтримки і розвитку малих підприємств і підприємництва, в яких збирають інформацію про геніальних ідеях і допомагають шукати людей і компанії, готові вкласти свої гроші в новий проект.

Як правило, початковий капітал витрачають на оренду офісу, зарплату співробітникам, купівлю обладнання, замовлення товарів, рекламу. Значить, якщо потрібно відкрити бізнес без початкового капіталу, від усього перерахованого вище доведеться відмовитися. Найголовніший витрата – офіс. Тому починаємо бізнес, працюючи вдома. Якщо потрібно зустрітися з клієнтами, приїжджаєте до них або домовляєтеся про зустріч в якомусь кафе чи холі готелю. При можливості повністю відмовитися від використання найманої праці і робити все самостійно. Якщо це неможливо, то не слід наймати персонал на повний робочий день: домовтеся з декількома людьми про роботу з оплатою за фактом – після її виконання.

Для залучення клієнтів використовуйте найменш дорогі способи, а на початковому етапі – бажано взагалі безкоштовні.

Головне ж заперечення при раді почати «бізнес без вкладень» полягає в тому, що без грошей його розпочати справді не можна. Все-таки початкові вкладення вам знадобляться. А якщо для старту вам необхідна сума в тисячу або кілька тисяч доларів, або ви є найманим працівником і боїтеся залишитися без постійного джерела доходів у вигляді зарплати – спробуйте почати свою справу, не кидаючи основної роботи. Коли ж ваша ідея почне приносити вам близько 50% від суми вашого щомісячного доходу, тоді ви сміливо можете прощатися з роботодавцем, а всі сили і накопичений досвід віддавати вашому дітищу – власного бізнесу.