100 тыс. на собственное дело. "Рука помощи"

100 тис. на власну справу. “Рука допомоги”

В рамках нової бюджетної програми «Рука допомоги» з 1 січня 2022 року українці можуть отримати фінансову допомогу до 100 тис. гривень для початку своєї справи.

“Безвідсоткова фінансова допомога у розмірі до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватись лише для оплати рахунків на придбання необхідного для відкриття власної справи обладнання та матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути”, – зазначено на сайті міністерства соціальної політики. Докладніше ознайомитися з інформацією можна на офіційному сайті міністерства.

Величезна перевага даної програми полягає в тому, що сума до повернення зменшиться на розмір виплачених податків та ЄСВ. Також, якщо ви наймете до себе двох осіб, спрямованих від центру зайнятості, повертати гроші буде не потрібно.

Для того, щоб отримати дану фінансову допомогу, необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем проживання. Подати заяву на участь у програмі, надати довідку про несудимість та бізнес-план вашої справи.
Бізнес-план допоможуть розробити працівники центру, які можуть надати консультацію та організувати безкоштовне профільне навчання з ведення власного бізнесу.

Довідка: Цей проект розроблено на основі пілотного проекту «Рука допомоги», який був реалізований у 2016-2019 роках у Львівській, Полтавській, Харківській областях та трьох територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей. Цей проект проводився за підтримки Світового банку у рамках компанії “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”. На той момент, допомогу від відкриття своєї справи отримали понад 230 учасників, більше 90% з яких, досі успішно працюють.